Вы здесь: Главная Статьи О воде Чи небезпечно пити воду з колодязя?

Чи небезпечно пити воду з колодязя?

Багато хто з нас сьогодні надає перевагу природним продуктам, аби зменшити вплив на організм «побічних ефектів» технологічного процесу. В перелік таких продуктів входить і питна вода, а точніше – вода з колодязів та джерел. Але природний склад такої води не завжди може бути безпечним. Вода може бути насиченою нітритами, залізом, мінеральними сполуками та нітратами. Нітрати в першу чергу є небезпечними для дітей до 3-х років життя, які перебувають на штучному вигодовуванні. Потрапляючи до організму ці сполуки перетворюють гемоглобін крові на метгемоглобін – сполуку, що не здатна переносити кисень, і спричиняють дефіцит кисню в клітинах (гіпоксію).

Дуже важливим є розташування і обладнання колодязя або джерела (вище по рельєфу та на достатній відстані від джерел забруднення (вбиралень, хліву, сільськогосподарських угідь, на яких застосовуються органічні та азотні добрива), наявність герметичного відмощення, кришки, регулярність чистки тощо).

Розміщення джерела може створювати умови для забруднення, наприклад, імовірним джерелом забруднення азотвмісними сполуками та бактеріями можуть бути туалети на вигріб та вигрібні ями, бо далеко не завжди розміри ділянок дозволяють дотриматись нормованих 20 м від них до індивідуальних колодязів та 50 м – до громадських. Не кажучи вже про бактеріальне забруднення або забруднеення пестицидами та іншими сполуками з отруйними властивостями. Не менш небезпечними для води таких джерел водопостачання є розміщені неподалік сміттєзвалища, склади отрутохімікатів, промислові підприємства, а також ділянки, де застосовуються нітратні добрива, обробки пестицидами та агрохімікатами. Також утримання самого колодязя може створювати загрозу додаткового забруднення питної води в ньому. Адже він потребує періодичної очистки, ремонту стінок та обладнання, а у випадках погіршення якості води – дезобробки. Далеко не кожен власник колодязя проводить такі заходи, не говорячи вже про громадські колодязі, багато з яких так і залишаються «безхозними».

Органи місцевого самоврядування (міські, селищні та сільські ради) зобов'язані забезпечити жителів міст та інших населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм, здійснювати контроль за якістю питної води, використанням та охороною джерел питного водопостачання, а також інформування населення про якість питної води та стан питного водопостачання
Що ж ми можемо зробити, щоб захистити себе і своїх дітей?

Якщо ви вживаєте воду з колодязя чи джерела розташованих на власному подвір’ї – перевірити її якість можна в багатьох акредитованих лабораторіях.

Тому варто ще раз нагадати мамам немовлят – ніколи не використовуйте для приготування суміші неперевірену колодязну воду, для потреб дитини краще використовувати очищену воду!

Щоб забезпечити бесперебійне постачання чистої води у Вашу оселю, звертайтесь до сертифікованих спеціалісті "Босфор" і ми розробимо індивідуальний проект очищення колодязної води та зробимо вживання води безпечним і приємним.

Вода – це основна рідина нашого організму. То ж пильнуйте, аби вона була якісною та безпечною! Пийте чисту воду і будьте здорові!

Джерело:https://merefaotg.gov.ua/