Вы здесь: Главная Статьи

Статьи | Босфор - центр водных технологий

Блакитна вода - марево чи реальність?

Якщо вранці відкрити кран і побачити, як звідти тече синя вода, напевно, захочеться виглянути у вікно і перевірити: чи не прилетіли інопланетяни? Але насправді синя вода періодично з'являється у всіх містах України, останнім містом, де вона була виявлена ​​в жовтні 2020 року був Миколаїв. До цього вона з'являлася в Чорноморську, Одесі, Києві, Бережанах Тернопільської області — така собі вода-привид. Насправді синя вода з крана зазвичай говорить про її хімічне забруднення, а ось уже типи забруднень можуть бути різноманітними.

blue_waterБлакитна мідна вода

Багато хто пам'ятає красивий блакитний розчин мідного купоросу зі шкільного курсу хімії, ще ним раніше обробляли дерева і житлові приміщення від цвілі. Він і його родичі — розчини солей міді — дуже часто лежать в основі синьої води з крана.

Легкий блакитний відтінок, який посилюється при змішуванні води з милом, може виникати при використанні мідної сантехніки та труб. Також проблема часто супроводжується блакитним нальотом в умивальнику або унітазі.

Чому ж не скрізь, де встановлені мідні труби, є мідь у воді? Це обумовлено складом вихідної води — якщо вона буде кислою з великим вмістом вугільної кислоти, хлоридів, сульфатів, та й ще й сильно насиченою повітрям, то корозія буде досить активною, а продукти корозії будуть осідати на сантехніці та фарбувати воду. Також корозію можуть посилювати наявність заліза, алюмінію та інших металів у воді.

Гранично допустимий вміст міді у воді для пиття - 1 мг/л, в такому випадку вона не буде мати кольору, але  найімовірніше відчуватиметься металічний присмак. При значенні вище ГДК вода буде мати колір, формувати наліт на сантехніці та на білизні при пранні. Іноді при використанні мідних труб вміст міді у воді досягає понад 5 мг/л, а цей елемент все-таки відноситься до важких металів та може викликати певні проблеми зі здоров'ям. Тому застосування її для пиття не рекомендується. Розв'язати проблему мідної води можна побутовим зворотним осмосом , заміною всіх труб, також може допомогти грамотний сантехнік, який встановить правильні з'єднання в місцях стику мідних і сталевих труб, де максимально спостерігається гальванічна корозія.

Блакитна вода — привид

Якщо з мідними трубами все зрозуміло і явище зазвичай стабільне, то з марсіанської води, яка періодично виникає в кранах жителів різних міст України, все складніше. Вранці вона є, ввечері її немає. Відповіді на питання про її походження завжди різні, з того, що ми змогли знайти в Мережі — це:

  • установка бачка унітазу без зворотного клапана, коли повільно розчинні засоби, які додають в бачок, фарбують не лише воду при зливі, а й повертаються в систему водопостачання, часто синя рідина має неприємний запах і милиться;
  • промивка систем водопостачання після планових та позапланових ремонтів мідним купоросом і іншими реагентами — в таких випадках вода теж швидко стікає і набуває звичного кольору.

Найцікавіше те, що комунальні служби не можуть дати відповідь на питання про походження синього або блакитного кольору води, а результатів аналізів блакитної води в Мережі ми не зустріли. Варто пам'ятати — якщо те, що тече з крана, виглядає і пахне не так, як вода, не варто пити цю рідину, мити посуд і купати дітей до виявлення причини.

Джерело: ecosoft.ua

Чи можна пити морську воду?

Практично всі діти дуже люблять пити воду з ванної, басейну, річки і моря. Солона вода їм особливо подобається, та й не тільки дітям, не тільки пити. Сьогодні поговоримо про те, чому пити морську воду не корисно, шкідливо, небезпечно ... А ще про інші сфери її застосування як безпечного, так і небезпечного.

Що буде якщо випити морську воду?

Ми часто говоримо про осмотичні явища в фільтрах для води, але це не основна сфера застосування осмосу. Клітини людини, рослин і тварин вже дуже багато тисячоліть використовують осмотичні явища. Жива клітина покрита напівпроникною мембраною, яка здатна пропускати воду, іони і молекули. Оскільки ця мембрана є дуже м'якою та гнучкою, її цілісність, як і форма клітини, підтримуються завдяки рівному тиску всередині і зовні клітини.

Осмос в клітині


Осмос призначений для підтримки цієї рівноваги шляхом перенесення розчинника з менш концентрованого в більш концентроване середовище. Коли в організм потрапляє звичайна чиста вода, вона не зрушує рівновагу, оскільки її солевміст близько до людських клітин. А ось солона вода здатна порушувати цю систему, оскільки коли вона оточує клітку, то рідина з внутрішньоклітинного простору прагне виділитися назовні, щоб зрівняти рівновагу в системі. В результаті клітина стискається і виходить ефект дегідратації. Зворотне явище — розпирання або руйнування клітини через переповнення водою теж можна спостерігати, якщо замість фізіологічного розчину внутрішньовенно ввести людині чисту дистильовану воду.

Якщо говорити простіше, солона вода призводить до зневоднення і збільшує потребу людини в чистій воді. Звичайно, один ковток морської води не змусить вас або вашу дитину померти від спраги, але систематичне її споживання при відсутності інших джерел питної води може призвести до смерті.

Це була основна частина відповіді на питання про те, чому не можна пити воду з моря. Далі ми розглянемо простіші моменти, які теж необхідно знати кожному.

Мікроби в морській воді

У морі, як і в будь-якому іншому водоймищі, особливо в теплу пору року здатні активно розмножуватися мікроорганізми. Найпопулярнішими є знайомі нам кишкові палички. Ентеровіруси, гепатит A, ротавірус в морській воді також можуть відмінно себе почувати. Ймовірність розповсюдження інфекційних захворювань обумовлена низкою факторів:

  • солоність води — звичайно, прісні водойми є найсприятливішим середовищем для проживання патогенів, але при цьому вони можуть виживати й у солоній воді, особливо, коли солоність низька, наприклад, в Азовському або Чорному морях.
  • температура води — чим тепліше, тим сприятливіші умови для розмноження бактерій і вірусів;
  • наявність побутових стічних вод — фекальні стоки завжди містять кишкову паличку, інші мікроорганізми там також зустрічаються досить часто, а спуск стоків без очищення — це досить розвинене явище в багатьох країнах, також проблема може зустрічатися біля великих портів;
  • переповнені пляжі — коли ви йдете в басейн, у вас вимагають медичну довідку про ваш стан здоров'я, навіть з урахуванням знезараження води. А ось при вході на пляж довідку ніхто не просить, і, відповідно, чим більше там людей, тим більше шансів, що хтось буде хворий.

Раніше була досить поширена практика, коли люди пили, капали в ніс і робили інгаляції морською водою, привезеною пів року тому з відпустки. На щастя, сьогодні вона припинена, оскільки бактерії дуже люблять час — в закритих ємностях вони розмножуються і чекають моменту аби оселитися на слизовій людини та розмножуватися далі, вражаючи тканини. Пляшка морської водички, набрана турботливою бабусею в морі, могла (сподіваємося, що практика дійсно припинилася) перетворитися при "правильному" застосуванні в маленьку біологічну зброю зі знищення онуків.

Чи є питна морська вода?

Так, така вода дійсно існує, правда, вона не зовсім морська. Kona Nigari Water - це вода, яка входить у перелік найдорожчих вод світу. Її отримують в Тихому океані біля Гавайських островів на глибині понад 600 метрів з підводної течії, яка формується в процесі танення затонулих в Гренландії та Ісландії льодовиків. Ця вода не є сильно солоною, вона відповідає вимогам до питної води по всім заданим параметрам.

Морська вода в медицині

Сьогодні існують аптечні препарати на основі очищеної та знезараженої морської води, які призначені для розпилення або закапування в порожнину носа. Вони є безпечними й застосовуються для гігієнічних процедур.

В такому випадку осмотичні явища йдуть якраз на користь, оскільки коли концентрований сольовий розчин потрапляє на слизову оболонку носа, він здатний знижувати набряклість, "витягуючи" воду безпосередньо з навколишніх тканин. Важливий момент полягає в тому, що якщо морська вода може бути корисною при нежиті, то у звичайній ситуації вона може викликати деяку сухість носової порожнини. Для щоденної гігієни використовують фізіологічний розчин, який містить всього 0,9% солі та не викликає зсуву осмотичних процесів, на відміну від морської води, що містить 2,2 - 2,7% солі.

Особливу увагу привертають інгаляції морською водою, небулайзер, який сьогодні є майже в кожному будинку в комплекті з дітьми, і не призначений ні для морської води, ні для фізрозчину, всупереч популярним помилкам. І навіть може бути небезпечний, коли застосовується не за призначенням.

Пийте чисту воду, пам'ятайте про шкільні курси хімії та біології, а також прислухайтеся до доказової медицини.

Джерело: ecosoft.ua

Як треба економити воду?

save_waterВажливість води для людини не піддається ніяким сумнівам. Адже, організм людини на 75% складається з води, щодня людина має випивати 1,5-2л чистої води, але також багато води ми споживаємо в побуті. Не дивлячись на те, що вода покриває Землю близько на 70%, все ж необхідно слідкувати та підтримувати запас води в достатній кількості. Для цього має бути розумне споживання води.

Говорячи про воду, хочемо нагадати, що якість води яку ми споживаємо для пиття, приготування та побутових потреб також має велике значення. Тому, рекомендуємо встановлювати системи водопідготовки як для всього дому, так і зворотній осмос для пиття та приготування їжі і напоїв. Адже, фільтри зворотного осмосу здатні очистити воду на 98% від можливих забруднень та мікроорганізмів. Якщо Ви ще не встановили в себе вдома фільтр, то залиште заявку і ми підберемо Вам ідеальний фільтр.

Але зараз про економію)

Для подальшого комфортного життя людства і всього живого на планеті необхідно бережно використовувати такий важливий ресурс, як вода.

Є кілька простих рекомендацій які допоможуть нам економити водний ресурс:

-        Приймайте душ замість ванни. За один такий прийом водних процедур можна зекономити  близько 100л. води, а якщо у Вас 4-5 членів сім’ї, то це вже близько 500л. економії.

-        Встановіть водозберігаючу лійку та насадку на кран. Скоротить витрати води до 40%.

-        Для роботи біля будинку (сад, город, прибудинкова територія) за можливості використовуйте воду зі свердловини.

-        Не зливайте холодну воду в каналізацію. Часте явище, коли вмикаєте гарячу воду, спочатку йде холодна і Ви чекаєте, а вода просто стікає в каналізацію. Підставте якусь ємність, а потім зможете використати цю воду для інших побутових потреб ( полити квіти, помити підлогу чи що інше).

Також, приведемо кілька прикладів європейського досвіду економії води. Для порівняння, в Україні на одну людину за добу йде близько 350л води, а ось для європейців ця позначка на рівні 130-140л на добу для однієї людини. Для побутових потреб є кілька економних засобів:

-        Економічні насадки на кран

-        Аератори на кран

-        Стабілізатори і регулятори, що контролюють витрату води

-        Обмежувачі для туалетних бачків.

Отже, дотримуючись невеликих правил економії, лайфхаків та нескладних пристосувань можна значно скоротити значний обсяг води. Тож, не зволікайте, а просто із сьогоднішнього дня споживайте воду економно, необмежуючи себе. Дбайте про своє здоров’я і пийте лише чисту воду, використовуйте для питної води фільтри-глечики, проточні фільтри чи системи зворотного осмосу. А для всього будинку в нагоді стануть фільтри механічної очистки, системи комплексної очистки та ще багато чого корисного з фільтрів, які можете знайти в нашому каталозі.

Хімія та реагенти для котлів

Підготовка та фільтрація води для котельні має досить велике значення. Оскільки якість води безпосередньо випливає і на продуктивність роботи котлів, і на їх зносостійкість та тривалість життєвого циклу.

Трохи детальніше хочемо розповісти, які ж реагенти для обробки води та промивки слід застосовати і головне для чого.

Використання реагентів під час водопідготовки для котелень є обов’язковим. Які саме реагенти та їх кількість буде залежати від якості води.

Якщо коротко, то реагенти використовують для доведення води до рекомендованих показників і вводять у воду спеціальними станціями дозування. Станція дозування це ємність з реагентами, яка подає необхідну кількість хімікатів до трубопроводу.

Які реагенти використовують?

Деоксиданти. Виробляються на основі сульфітів, танінів, летючих речовин, аскорбінової кислоти та солей. Попереджають виникнення корозії.

Реагенти для нейтралізації вуглекислоти. Виготовляються на основі амінів, які можуть нейтралізувати амінокислоту та утворювати плівку на внутрішній поверхні теплообмінника.

Реагенти для зв’язування солей твердості. Утворюють розчинні комплекси з іонами металів. Запобігають утворенню осадів солей жорсткості на поверхні котлів. Переважно це фосфати та трилон-Б.

Регулятори РН та підлужувачі води. Підвищують рівень рН.

Біоциди. Запобігають утворенню біологічних обростань в котлах та охолоджувальних системах.

Комплексні реагенти. Комплексні суміші, які одночасно вирішують кілька поширених проблем: корозія, утворення осадів, біоцидна дія.

Для забезпечення безперервної подачі реагентів до трубопроводів чи ємноєстейй використовують системи дозування. Ємність наповнюється розчином реагенту, в яку підключається шланг підключений до трубопроводу через насос-дозатор.

Для видалення з котла шламу та накопичених солей застосовується продувка котла. Проимвання котла відбувається за допомогою пропуску спеціальних реагентів через систему, які розчиня.ть накип, осади, біологічні обростання.

В залежності від ступеня забрудненості реагентна промивка котла може здійснюватися один раз, або кілька. Іноді, необхідно провести повну продувку котла перед хімічним промиванням для досягнення максимального ефекту.

Після промивки реагенти зливаються в каналізацію, тому необхідно при використанні агресивних реагентів  їх нейтралізувати спеціальним розчином.

 

Щоб правильно підібрати реагенти для промивки котла залиште заявку на нашому сайті або зв’яжіться з нами (097) 457-81-90.

Чиста вода для готелів та санаторіїв

hotelВсі об’єкти сфери туризму та послуг в Україні підлягають обов’язковій сертифікації в Укрметртестстандарті. До переліку основних показників входить відповідність якості питної води. Готель чи санаторій, що претендує стати найкращим та фешенебельним, має гарантувати не тільки безпеку питної води, але і слідкувати за всіма господарськими об’єктами, які так чи інакше відносяться до води. Наявність системи очистки води – це додатковий плюс в карму для готелю/санаторію. Це дозволить не тільки завоювати прихильність клієнтів, але і заощадити кошти власників.

Питна вода в свою чергу має відповідати не лише технічними нормам, але мати приємний смак, бути прозорою, мають бути відсутні сторонні неприємні запахи. Питною водою мають бути забезпечені всі номери готелів та санаторіїв. Частіше ця ж вода буде використовуватися і для гігієнічних процедур, прийняття душу, тому сантехніка гостинного комплексу буде залежати від якості води.

Вода для пральних та прасувальних має мати низький рівень жорсткості. Це дозволить не лише запобігти поломках пральних та прасувальних машин, а ще й зекономити на миючих засобах та електроенергії.

Кухня та бар готелю вимагає особливого підходу до очистки води. Оскільки кухонне обладнання та техніка дуже чуттєві до води з підвищеним рівнем жорсткості та солевмісту. А по-друге, страва та напої приготовані з очищеної води мають довершений смак та аромат, без зайвих присмаків та запахів.

Не слід забувати також за котельню. Для котельні вода має бути пом’якшеною, щоб не допустити виходу зі строю обладнання в непідходящий момент і не залишити гостей без опалення.

Враховуючи масштаби водопідготовки для готельного комплексу, можна спрогнозувати потребу в виробничій потужності системи водоочистки:

·        Норма витрат питної води не менше 5л/день на людину

·        Для душу та ванних процедур не менше 100л/день на людину

·        На господарські потреби близько 200л/день

·        Кухня/бар близько 200-500л/день

·        Котельня в залежності від технічних характеристик, потужності обладнання

Отже, можемо зробити проміжний висновок, що основним питанням водопідготовки для готелів та санаторіїв є пом’якшення води та солевмісту.

Розглянемо рішення для жорсткої води якщо рівень вмісту солі до 1000мг/л.

На першому етапі треба очистити воду від механічних домішок. Для цього рекомендовано встановити фільтр лінійки Ecosoft FP з фільтруючим матеріалом на основі діоксиду кремнію.
На другому етапі рекомендуємо встановити фільтр комплексної очистки Ecosoft FK з унікальною фільтруючою засипкою Ecomix, яка очищує воду від солей жорсткості, сполуки заліза та марганцю, органічних речовин та амонію.
Для отримання питної води після комплексної очистки рекомендуємо встановити фільтр Ecosoft FA з активованим вугіллям Fitrasorb. Цей фільтр скорегує смак та запах води.

Перед подачею води до готельних номерів необхідно забезпечити мікробіологічну безпеку очищеної води. Для цього в сучасних системах використовується модуль ультрафіолетового знезараження. Ультрафіолетова лампа подавляє життєдіяльність мікроорганізмів та захищає систему від біообростання.

Для кухні та бару рекомендуємо додатково встановити систему очищення на основі зворотного осмосу. Такий фільтр забезпечить кухню та бар водою найкращою якістю води для приготування страв та напоїв.

Якщо за результатами аналізу солевмісткість   вище 1000 мг/л. Як і в попередньому випадку розпочинаємо з механічної фільтрації. На другому етапі для зниження високого рівня вмісту солі доцільно використовувати систему комерційного зворотного осмосу Ecosoft MO. Використання мембранних елементів забезпечує високий рівень якості води. Для збору очищеної води треба передбачити накопичувальну ємність з якої за допомогою насосу, очищена вода буде вже подаватися споживачам, а також для до очищення води у фільтрі з активованим вугіллям. За цією схемою для кухні та бару немає необхідності встановлювати додаткову очистку в точці споживання.

 

Для підбору ідеального комплексного рішення водоочистки для Вашого готелю зверніться за консультацією до спеціалістів Центру водних технологій «Босфор» - (097) 457-81-90 або напишіть нам Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .
Підберемо необхідне обладнання, проведемо монтаж в зручний час та забезпечимо гарантійне та післягарантійне обслуговування фільтруючого обладнання.

Страница 1 из 10