Вы здесь: Главная Статьи

Статьи | Босфор - центр водных технологий

Як встановити магістральний фільтр?

В попередніх статьях ми вже розповідали про те для чого необхідні магістральні фільтрі, які проблеми води вони вирішують та про їх різновиди.

Для тих, хто вже зробив вибір на користь чистої води і вже придбав (або планує це зробити найближчим часом) магістральний фільтр ми розповімо, як самостійно можна його встановити.

Отже, для початку підготуйте все необхідне для встановлення фільтрів, щоб потім в паніці не шукати якийсь ключик, рушничок чи трубку).
Вам потрібен буде сам фільтр, інструменти, рушничок чи ганчірку та ємність на випадок стоку залишків води із водопровідних труб.

ru_filtr_mekhanicheskoy_ochistki_vysokogo_davleniya_ecosoft_1_2_ua_filtr_mekhanichnogo_ochishchennyaДалі виконуйте все покроково:
1. Перекрийте воду на вході в будинко/квартиру чи приміщення, після відкрийте кран та спустіть залишки води в системі.
2. Вкрутіть в муфти фільтра з'єднувальні фітінги, при цьому використовуйте герметик.
3. Зробіть розмітку отворів для кріплення, для цього приставте фільтр до стіни та зробіть помітки, після того просверліть їх і за необхідності всавте в отвори дюбелі.
4. Прикрутіть кріплення до корпусу фільтра. Зверніть увагу на стрілку, яка вказує напрямок води.
5.Прикрутіть фільтр, дуже ретельно його зафіксуйте. Якщо погано зафіксувати фільтр, то з часом вібрації будуть розхитувати труби і це може призвести до розгерметизації з'єднань.
6. Обріжте трубу з невелики запасом для згину, потім зігніть її за допомогою пружини для гнучких труб та примірте до фільтру. В разі необхідності, зайве відріжте ще.
7.Відкалібруйте кінець труби за допомогою калібратора.
8. Надіньте на трубу гайку та розрізне кільце.
9. Вставте фітінг у підготовлений кінець труби.
10. Затисніть гайку ключем до упору, але без фанатизму.
Готово!

Але існує більш простий спосіб встановити магістральний фільтр. Просто зателефонуйте в нашу сервісну службу і ми встановимо його швидко, безшумно та в зручний для Вас час.

Для чого потрібен вугільний фільтр?

Вугільний фільтр - це пристрій для очищення води, який складається з металевого чи пластикового корпусу та наповнений спеціальний активованим вуглем чи містить вугільний картридж.

ru_aktivirovannyy_ugol_centaur_hsl_12x40_15_kg_uaНайчастіше використовується в процесі багатоступеневого очищення на останньому з етапів, після фільтрів механічної очистки.
Одна з основних функцій це корекція запаху та смаку води. Активоване вугілля має пористу структуру, завдяки чому має гарні абсорбуючі якості.
Активоване вугілля отримують з органічних вуглеродних матеріалів, а саме: древесного вугілля, кам'яновугільного коксу чи вугілля із кокосових горіхів. Домішки які є у воді (хлор, кисень, фтор та ін.) проходять через поверхню фільтра під тиском, вступають в реакцію з вугіллям, в результаті чого проходить абсорбція. Зазвичай вугілля у фільтрах подрібнюють або гранулюють, щоб отримати найменший опір води. 

Вугільні картриджі можуть мати різну площу абсорбуючої поверхні, в залежності від чого розрізняють: картриджі з пресованим вугіллям. Особливість його в тому, що картридж наповнюють різними видами вугілля. Це допомагає очищувати воду різного характеру. Перед пресування і встановленням в картриджи, вугілля змішують з харчовим пластиком. При високій температурі і під тиском формується карбон-блок, який очищує воду. картридж з гранульованим активованим вугіллям. Зазвичай для наповненням використовують вугілля з кокосових горіхів, так як вони мають високий рівень абсорбції до вимивання водою. Вугілля у вигляді гранул поміщають в корпус фільтруючого картриджу і закривають сіткою. Після чого вода проходить через гранули та очищується. картридж з порошковим активованим вугіллям. В результаті того, що такі картриджі мають найбільшу робочу поверхню, вони здатні очищувати воду на вищому рівні та робить смак води ідеальним, видаляє найменший присмак хлору. Щоб відчути ідеальний смак води без сторонніх присмаків, використовуйте лише якісні вугільні картриджі, для виготовлення яких використовується лише якісне вугілля.

Наші спеціалісти підберуть Вам необхідні картриджі та готові відповісти на всі Ваші питання, також Ви можете самостійно обрати вугільний картридж на нашому сайті від перевірених сертифікованих виробників.

Декілька корисних порад:
1. Не використовуйте вугільний фільтр для очищення гарячої води. Висока температура швидко знешкодить абсорбуючі властивості фільтра.
2. Не використовуйте вугільний картридж як основний, або на першому етапу очистки. Перед вугільним фільтром обов'язково використовуйте фільтр грубої очистки.
3. Високий тиск у водопроводі може пошкодити фільтр, тому обов'язково контролюйте рівень тиску у системі.
4. Не використовуйте системи очищення з вугільним фільтром в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Очищення води ультрафіолетом

Ультрафіолетове очищення води - це процес, який використовується для знищення бактерій та вірусів у воді за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Цей метод є безпечним та ефективним, адже він не використовує будь-яких хімічних речовин, тому він не забруднює довкілля.UF

Принцип роботи ультрафіолетового очищення полягає в тому, що вода, яка потребує очищення, проходить через спеціальний пристрій, де її опромінюють ультрафіолетовим випромінюванням. Цей процес руйнує генетичний матеріал бактерій та вірусів, що робить їх неспроможними до розмноження та шкоди для здоров'я людини.

Існує декілька переваг ультрафіолетового очищення води. По-перше, цей метод ефективно знищує бактерії та віруси у воді, які можуть викликати хвороби, такі як діарея, гепатит, холера та інші захворювання. По-друге, цей метод є безпечним та екологічно чистим, оскільки він не використовує будь-яких хімічних речовин, які можуть бути шкідливими для довкілля та здоров'я людини. По-третє, ультрафіолетове очищення води є досить швидким та ефективним процесом, який не потребує багато часу та зусиль.

Є кілька випадків, коли ультрафіолетове очищення води може бути особливо корисним. Наприклад, коли вода містить велику кількість бактерій та вірусів, які можуть викликати захворювання.

На нашому сайті Ви можете придбати УФ-знезаражувачі від українського виробника Ecosoft, що є частиною міжнародної групи BWT. УФ-знежаражувачі Ecosoft ефективно видаляє наявні у воді мікроорганізми на 99,8% иа легко може вмонтуватися у вже існуючу систему водоочищення. Наші фахівці будуть раді допомогти Вам у підборі знежаражуючого фільтру, а також проконсультують з інших питань у сфері водопідготовки.


Блакитна вода - марево чи реальність?

Якщо вранці відкрити кран і побачити, як звідти тече синя вода, напевно, захочеться виглянути у вікно і перевірити: чи не прилетіли інопланетяни? Але насправді синя вода періодично з'являється у всіх містах України, останнім містом, де вона була виявлена ​​в жовтні 2020 року був Миколаїв. До цього вона з'являлася в Чорноморську, Одесі, Києві, Бережанах Тернопільської області — така собі вода-привид. Насправді синя вода з крана зазвичай говорить про її хімічне забруднення, а ось уже типи забруднень можуть бути різноманітними.

blue_waterБлакитна мідна вода

Багато хто пам'ятає красивий блакитний розчин мідного купоросу зі шкільного курсу хімії, ще ним раніше обробляли дерева і житлові приміщення від цвілі. Він і його родичі — розчини солей міді — дуже часто лежать в основі синьої води з крана.

Легкий блакитний відтінок, який посилюється при змішуванні води з милом, може виникати при використанні мідної сантехніки та труб. Також проблема часто супроводжується блакитним нальотом в умивальнику або унітазі.

Чому ж не скрізь, де встановлені мідні труби, є мідь у воді? Це обумовлено складом вихідної води — якщо вона буде кислою з великим вмістом вугільної кислоти, хлоридів, сульфатів, та й ще й сильно насиченою повітрям, то корозія буде досить активною, а продукти корозії будуть осідати на сантехніці та фарбувати воду. Також корозію можуть посилювати наявність заліза, алюмінію та інших металів у воді.

Гранично допустимий вміст міді у воді для пиття - 1 мг/л, в такому випадку вона не буде мати кольору, але  найімовірніше відчуватиметься металічний присмак. При значенні вище ГДК вода буде мати колір, формувати наліт на сантехніці та на білизні при пранні. Іноді при використанні мідних труб вміст міді у воді досягає понад 5 мг/л, а цей елемент все-таки відноситься до важких металів та може викликати певні проблеми зі здоров'ям. Тому застосування її для пиття не рекомендується. Розв'язати проблему мідної води можна побутовим зворотним осмосом , заміною всіх труб, також може допомогти грамотний сантехнік, який встановить правильні з'єднання в місцях стику мідних і сталевих труб, де максимально спостерігається гальванічна корозія.

Блакитна вода — привид

Якщо з мідними трубами все зрозуміло і явище зазвичай стабільне, то з марсіанської води, яка періодично виникає в кранах жителів різних міст України, все складніше. Вранці вона є, ввечері її немає. Відповіді на питання про її походження завжди різні, з того, що ми змогли знайти в Мережі — це:

  • установка бачка унітазу без зворотного клапана, коли повільно розчинні засоби, які додають в бачок, фарбують не лише воду при зливі, а й повертаються в систему водопостачання, часто синя рідина має неприємний запах і милиться;
  • промивка систем водопостачання після планових та позапланових ремонтів мідним купоросом і іншими реагентами — в таких випадках вода теж швидко стікає і набуває звичного кольору.

Найцікавіше те, що комунальні служби не можуть дати відповідь на питання про походження синього або блакитного кольору води, а результатів аналізів блакитної води в Мережі ми не зустріли. Варто пам'ятати — якщо те, що тече з крана, виглядає і пахне не так, як вода, не варто пити цю рідину, мити посуд і купати дітей до виявлення причини.

Джерело: ecosoft.ua

Чи можна пити морську воду?

Практично всі діти дуже люблять пити воду з ванної, басейну, річки і моря. Солона вода їм особливо подобається, та й не тільки дітям, не тільки пити. Сьогодні поговоримо про те, чому пити морську воду не корисно, шкідливо, небезпечно ... А ще про інші сфери її застосування як безпечного, так і небезпечного.

Що буде якщо випити морську воду?

Ми часто говоримо про осмотичні явища в фільтрах для води, але це не основна сфера застосування осмосу. Клітини людини, рослин і тварин вже дуже багато тисячоліть використовують осмотичні явища. Жива клітина покрита напівпроникною мембраною, яка здатна пропускати воду, іони і молекули. Оскільки ця мембрана є дуже м'якою та гнучкою, її цілісність, як і форма клітини, підтримуються завдяки рівному тиску всередині і зовні клітини.

Осмос в клітині


Осмос призначений для підтримки цієї рівноваги шляхом перенесення розчинника з менш концентрованого в більш концентроване середовище. Коли в організм потрапляє звичайна чиста вода, вона не зрушує рівновагу, оскільки її солевміст близько до людських клітин. А ось солона вода здатна порушувати цю систему, оскільки коли вона оточує клітку, то рідина з внутрішньоклітинного простору прагне виділитися назовні, щоб зрівняти рівновагу в системі. В результаті клітина стискається і виходить ефект дегідратації. Зворотне явище — розпирання або руйнування клітини через переповнення водою теж можна спостерігати, якщо замість фізіологічного розчину внутрішньовенно ввести людині чисту дистильовану воду.

Якщо говорити простіше, солона вода призводить до зневоднення і збільшує потребу людини в чистій воді. Звичайно, один ковток морської води не змусить вас або вашу дитину померти від спраги, але систематичне її споживання при відсутності інших джерел питної води може призвести до смерті.

Це була основна частина відповіді на питання про те, чому не можна пити воду з моря. Далі ми розглянемо простіші моменти, які теж необхідно знати кожному.

Мікроби в морській воді

У морі, як і в будь-якому іншому водоймищі, особливо в теплу пору року здатні активно розмножуватися мікроорганізми. Найпопулярнішими є знайомі нам кишкові палички. Ентеровіруси, гепатит A, ротавірус в морській воді також можуть відмінно себе почувати. Ймовірність розповсюдження інфекційних захворювань обумовлена низкою факторів:

  • солоність води — звичайно, прісні водойми є найсприятливішим середовищем для проживання патогенів, але при цьому вони можуть виживати й у солоній воді, особливо, коли солоність низька, наприклад, в Азовському або Чорному морях.
  • температура води — чим тепліше, тим сприятливіші умови для розмноження бактерій і вірусів;
  • наявність побутових стічних вод — фекальні стоки завжди містять кишкову паличку, інші мікроорганізми там також зустрічаються досить часто, а спуск стоків без очищення — це досить розвинене явище в багатьох країнах, також проблема може зустрічатися біля великих портів;
  • переповнені пляжі — коли ви йдете в басейн, у вас вимагають медичну довідку про ваш стан здоров'я, навіть з урахуванням знезараження води. А ось при вході на пляж довідку ніхто не просить, і, відповідно, чим більше там людей, тим більше шансів, що хтось буде хворий.

Раніше була досить поширена практика, коли люди пили, капали в ніс і робили інгаляції морською водою, привезеною пів року тому з відпустки. На щастя, сьогодні вона припинена, оскільки бактерії дуже люблять час — в закритих ємностях вони розмножуються і чекають моменту аби оселитися на слизовій людини та розмножуватися далі, вражаючи тканини. Пляшка морської водички, набрана турботливою бабусею в морі, могла (сподіваємося, що практика дійсно припинилася) перетворитися при "правильному" застосуванні в маленьку біологічну зброю зі знищення онуків.

Чи є питна морська вода?

Так, така вода дійсно існує, правда, вона не зовсім морська. Kona Nigari Water - це вода, яка входить у перелік найдорожчих вод світу. Її отримують в Тихому океані біля Гавайських островів на глибині понад 600 метрів з підводної течії, яка формується в процесі танення затонулих в Гренландії та Ісландії льодовиків. Ця вода не є сильно солоною, вона відповідає вимогам до питної води по всім заданим параметрам.

Морська вода в медицині

Сьогодні існують аптечні препарати на основі очищеної та знезараженої морської води, які призначені для розпилення або закапування в порожнину носа. Вони є безпечними й застосовуються для гігієнічних процедур.

В такому випадку осмотичні явища йдуть якраз на користь, оскільки коли концентрований сольовий розчин потрапляє на слизову оболонку носа, він здатний знижувати набряклість, "витягуючи" воду безпосередньо з навколишніх тканин. Важливий момент полягає в тому, що якщо морська вода може бути корисною при нежиті, то у звичайній ситуації вона може викликати деяку сухість носової порожнини. Для щоденної гігієни використовують фізіологічний розчин, який містить всього 0,9% солі та не викликає зсуву осмотичних процесів, на відміну від морської води, що містить 2,2 - 2,7% солі.

Особливу увагу привертають інгаляції морською водою, небулайзер, який сьогодні є майже в кожному будинку в комплекті з дітьми, і не призначений ні для морської води, ні для фізрозчину, всупереч популярним помилкам. І навіть може бути небезпечний, коли застосовується не за призначенням.

Пийте чисту воду, пам'ятайте про шкільні курси хімії та біології, а також прислухайтеся до доказової медицини.

Джерело: ecosoft.ua

Страница 1 из 10