Вы здесь: Главная Статьи Выбрать фильтр Чи потрібно очищувати воду у всьому домі?

Чи потрібно очищувати воду у всьому домі?

Популяразиція очищеної питної води в Україні вже на досить високому рівні. І вже мало хто ставить під сумнів питання про необхідність встановлення фільтрів для очищення питної води не лише в будинках та квартирах, а і готелях, ресторанах, офісах і т.д. А що ж на рахунок чистої води у всьому будинку? В сучасному світі, в прогресуючих країнах встановлення системи очищення води на вході в квартиру чи будинок є невідємною нормою. Чому ж виникає така потреба?
Американські соціологи провели опитування щодо потреби очищення води в усьому домі серед населення, та отримали такі найпоширеніші відповіді:

  • Для пом'якшення води - 49%
  • Щоб позбутися ржавчини - 11%
  • Щоб покращити смак питної води - 8%
  • Система вже була в домі при купівлі - 6%
  • Інші

З якими ж поширеними проблемами води стикаються і жителі нашої країни розглянемо далі більш детально.

Механічні домішки. Їх наявність відразу можна визначити по мутності води. Це крупні домішки у вигляді зважених частин у воді піску, глини, ілу, іржі та ін. Використання такої води в побуті може призвести до пошкодження сантехніки та побутової техніки:

  • забивання форсунок душових розпилювачів та кранів, гидромасажних панелей, пристроїв для поливу, а також захисних фільтрів побутових пристроїв
  • поява відкладень на внутрішній поверхні труб, що веде за собою до зниження їх корозійної стійкості
  • засмічення та знос металевих швів, стиків, та вихід із ладу клапанів та іншої арматури
  • поява на сантехніці та кухонних поверхнях плям та наліту

Жорсткість води. Мабудь найбільший біль для пральних та посудомийних машин, бойлерів та всієї нагрівальної техніки та обладнання. Розчинені у воді солі кальція та магнію при нагріванні випадає в осад, тим самим викликає утворення накипу. Згідно встановленим нормам для питної води рівень жорсткості має не перевищувати 7 мг-екв/л., але такий рівень завеликий для побутової техніки та сантехнічного обладнання і в короткий термін може вивести її з ладу.

Мінералізація. Так-так, ми не помилилися. Вода для побутового використання з надлишковим вмістом мінеральних речовин, таких як хлориди, карбонати та гідрокарбонати кальцію, магнію, натрію та калію, может спричинити активну корозію обладнання та трубопроводу. Використання такої води для прибирання ускладнює його, так як на поверхнях з'являються розводи та білі плями.

Хлор та сірководень. Його наявність легко розпізнати за характерним неприємним запахом "тухлих яєць". Часто з цією проблемою стикаються користувачі водопровідної води, оскільки для дезинфекції водоканалами все ще використовується розчин хлору. Використання в побуті такої води може призвести до подразнення слизових оболочок та шкіри.

Нітрати. Частіше за все вони присутні в колодязній воді, особливо в місцевостях сільськогосподарсього виробництва. Нітрати викликають кисневе голодування тканей організму. Підсутпність їх в тому, що вони наділяють воду відмінними смаковими якостями, можливо ви помічали, що вода з криниці має іноді навіть солодкуватий присмак. З нітратами недостатньо справляються побутові фільтри для питної води. Тому вирішувати цю проблем треба на стадії очищення води для всього дому.

houseОрганічні домішки. Одна з основних проблем водопровідної поди. Причиною є висока вмісткість у поверхневих водах природних органічнихх домішок, продуктів розкладу рослин та тварин. Такі домішки забарвлють воду в злегка жовтий чи зелений відтінок.

Щоб позбутися всіх перелічених і не тільки проблем води, рекомендуємо використовувати комплексні рішення для очищення води в усьому домі. Такі фільтри встановлються на вході води в дім. В приватних будинках та котеджах точка встановлення розміщується відразу після механічних фільтрів, які є першим етапом будь-якої системи очищення. Далі встановлються фільтри, які очищують воду для котлів, санвузлів та кухні. Для питної води фільтрів зазвичай встановлють на кухні, безпосередньо близько до крану.