Вы здесь: Главная Статьи Выбрать фильтр

Статьи | Босфор - центр водных технологий

Чиста вода для готелів та санаторіїв

hotelВсі об’єкти сфери туризму та послуг в Україні підлягають обов’язковій сертифікації в Укрметртестстандарті. До переліку основних показників входить відповідність якості питної води. Готель чи санаторій, що претендує стати найкращим та фешенебельним, має гарантувати не тільки безпеку питної води, але і слідкувати за всіма господарськими об’єктами, які так чи інакше відносяться до води. Наявність системи очистки води – це додатковий плюс в карму для готелю/санаторію. Це дозволить не тільки завоювати прихильність клієнтів, але і заощадити кошти власників.

Питна вода в свою чергу має відповідати не лише технічними нормам, але мати приємний смак, бути прозорою, мають бути відсутні сторонні неприємні запахи. Питною водою мають бути забезпечені всі номери готелів та санаторіїв. Частіше ця ж вода буде використовуватися і для гігієнічних процедур, прийняття душу, тому сантехніка гостинного комплексу буде залежати від якості води.

Вода для пральних та прасувальних має мати низький рівень жорсткості. Це дозволить не лише запобігти поломках пральних та прасувальних машин, а ще й зекономити на миючих засобах та електроенергії.

Кухня та бар готелю вимагає особливого підходу до очистки води. Оскільки кухонне обладнання та техніка дуже чуттєві до води з підвищеним рівнем жорсткості та солевмісту. А по-друге, страва та напої приготовані з очищеної води мають довершений смак та аромат, без зайвих присмаків та запахів.

Не слід забувати також за котельню. Для котельні вода має бути пом’якшеною, щоб не допустити виходу зі строю обладнання в непідходящий момент і не залишити гостей без опалення.

Враховуючи масштаби водопідготовки для готельного комплексу, можна спрогнозувати потребу в виробничій потужності системи водоочистки:

·        Норма витрат питної води не менше 5л/день на людину

·        Для душу та ванних процедур не менше 100л/день на людину

·        На господарські потреби близько 200л/день

·        Кухня/бар близько 200-500л/день

·        Котельня в залежності від технічних характеристик, потужності обладнання

Отже, можемо зробити проміжний висновок, що основним питанням водопідготовки для готелів та санаторіїв є пом’якшення води та солевмісту.

Розглянемо рішення для жорсткої води якщо рівень вмісту солі до 1000мг/л.

На першому етапі треба очистити воду від механічних домішок. Для цього рекомендовано встановити фільтр лінійки Ecosoft FP з фільтруючим матеріалом на основі діоксиду кремнію.
На другому етапі рекомендуємо встановити фільтр комплексної очистки Ecosoft FK з унікальною фільтруючою засипкою Ecomix, яка очищує воду від солей жорсткості, сполуки заліза та марганцю, органічних речовин та амонію.
Для отримання питної води після комплексної очистки рекомендуємо встановити фільтр Ecosoft FA з активованим вугіллям Fitrasorb. Цей фільтр скорегує смак та запах води.

Перед подачею води до готельних номерів необхідно забезпечити мікробіологічну безпеку очищеної води. Для цього в сучасних системах використовується модуль ультрафіолетового знезараження. Ультрафіолетова лампа подавляє життєдіяльність мікроорганізмів та захищає систему від біообростання.

Для кухні та бару рекомендуємо додатково встановити систему очищення на основі зворотного осмосу. Такий фільтр забезпечить кухню та бар водою найкращою якістю води для приготування страв та напоїв.

Якщо за результатами аналізу солевмісткість   вище 1000 мг/л. Як і в попередньому випадку розпочинаємо з механічної фільтрації. На другому етапі для зниження високого рівня вмісту солі доцільно використовувати систему комерційного зворотного осмосу Ecosoft MO. Використання мембранних елементів забезпечує високий рівень якості води. Для збору очищеної води треба передбачити накопичувальну ємність з якої за допомогою насосу, очищена вода буде вже подаватися споживачам, а також для до очищення води у фільтрі з активованим вугіллям. За цією схемою для кухні та бару немає необхідності встановлювати додаткову очистку в точці споживання.

 

Для підбору ідеального комплексного рішення водоочистки для Вашого готелю зверніться за консультацією до спеціалістів Центру водних технологій «Босфор» - (097) 457-81-90 або напишіть нам Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .
Підберемо необхідне обладнання, проведемо монтаж в зручний час та забезпечимо гарантійне та післягарантійне обслуговування фільтруючого обладнання.

Чи потрібно очищувати воду у всьому домі?

Популяразиція очищеної питної води в Україні вже на досить високому рівні. І вже мало хто ставить під сумнів питання про необхідність встановлення фільтрів для очищення питної води не лише в будинках та квартирах, а і готелях, ресторанах, офісах і т.д. А що ж на рахунок чистої води у всьому будинку? В сучасному світі, в прогресуючих країнах встановлення системи очищення води на вході в квартиру чи будинок є невідємною нормою. Чому ж виникає така потреба?
Американські соціологи провели опитування щодо потреби очищення води в усьому домі серед населення, та отримали такі найпоширеніші відповіді:

 • Для пом'якшення води - 49%
 • Щоб позбутися ржавчини - 11%
 • Щоб покращити смак питної води - 8%
 • Система вже була в домі при купівлі - 6%
 • Інші

З якими ж поширеними проблемами води стикаються і жителі нашої країни розглянемо далі більш детально.

Механічні домішки. Їх наявність відразу можна визначити по мутності води. Це крупні домішки у вигляді зважених частин у воді піску, глини, ілу, іржі та ін. Використання такої води в побуті може призвести до пошкодження сантехніки та побутової техніки:

 • забивання форсунок душових розпилювачів та кранів, гидромасажних панелей, пристроїв для поливу, а також захисних фільтрів побутових пристроїв
 • поява відкладень на внутрішній поверхні труб, що веде за собою до зниження їх корозійної стійкості
 • засмічення та знос металевих швів, стиків, та вихід із ладу клапанів та іншої арматури
 • поява на сантехніці та кухонних поверхнях плям та наліту

Жорсткість води. Мабудь найбільший біль для пральних та посудомийних машин, бойлерів та всієї нагрівальної техніки та обладнання. Розчинені у воді солі кальція та магнію при нагріванні випадає в осад, тим самим викликає утворення накипу. Згідно встановленим нормам для питної води рівень жорсткості має не перевищувати 7 мг-екв/л., але такий рівень завеликий для побутової техніки та сантехнічного обладнання і в короткий термін може вивести її з ладу.

Мінералізація. Так-так, ми не помилилися. Вода для побутового використання з надлишковим вмістом мінеральних речовин, таких як хлориди, карбонати та гідрокарбонати кальцію, магнію, натрію та калію, может спричинити активну корозію обладнання та трубопроводу. Використання такої води для прибирання ускладнює його, так як на поверхнях з'являються розводи та білі плями.

Хлор та сірководень. Його наявність легко розпізнати за характерним неприємним запахом "тухлих яєць". Часто з цією проблемою стикаються користувачі водопровідної води, оскільки для дезинфекції водоканалами все ще використовується розчин хлору. Використання в побуті такої води може призвести до подразнення слизових оболочок та шкіри.

Нітрати. Частіше за все вони присутні в колодязній воді, особливо в місцевостях сільськогосподарсього виробництва. Нітрати викликають кисневе голодування тканей організму. Підсутпність їх в тому, що вони наділяють воду відмінними смаковими якостями, можливо ви помічали, що вода з криниці має іноді навіть солодкуватий присмак. З нітратами недостатньо справляються побутові фільтри для питної води. Тому вирішувати цю проблем треба на стадії очищення води для всього дому.

houseОрганічні домішки. Одна з основних проблем водопровідної поди. Причиною є висока вмісткість у поверхневих водах природних органічнихх домішок, продуктів розкладу рослин та тварин. Такі домішки забарвлють воду в злегка жовтий чи зелений відтінок.

Щоб позбутися всіх перелічених і не тільки проблем води, рекомендуємо використовувати комплексні рішення для очищення води в усьому домі. Такі фільтри встановлються на вході води в дім. В приватних будинках та котеджах точка встановлення розміщується відразу після механічних фільтрів, які є першим етапом будь-якої системи очищення. Далі встановлються фільтри, які очищують воду для котлів, санвузлів та кухні. Для питної води фільтрів зазвичай встановлють на кухні, безпосередньо близько до крану.

Очищення води для багатоповерхового будинку

Якість води в українських системах водопостачання не покращується, ба більше, може погіршуватися. Модернізація технології очищення вихідної води, яка, як-не-як, але ведеться, є лише однією стороною питання. Навіть якщо очищення води після її забору показує хороші результати, а вода отримана безпосередньо на водоканалі відповідає нормативним вимогам, то на довгому шляху від водоканалу до вашої квартири, її якість може помітно знизитися через стан трубопроводів. Термін служби українських водопроводів добігає кінця, а частіше, і зовсім вичерпаний. На внутрішній поверхні починає з'являтися іржа і слиз, що викликаються різноманітними мікроорганізмами, і все це частково змивається при проходженні води.

Все частіше і частіше, ще на етапі забудови в багатоквартирних будинках проєктуються системи водопідготовки, які покращують якість життя мешканців будинку, зменшують витрати на обслуговування систем опалення та, власне, на енергоресурси. І цим підвищують клас будинку в очах потенційного жителя. Також актуальним буде питання для автономних систем водопостачання з підземних свердловин.

Крім класичних рішень на етапі проєктування, завжди існує можливість встановлення системи після введення будинку в експлуатацію.

Проблеми води централізованого міського водопостачання

Якщо детально дивитися на українську воду можна виділити ряд проблем. Це твердість, кольоровість, каламутність і запахи води, що надходить з поверхневих джерел (річкових водозаборів). У випадку з підземною водою, як, наприклад, у Львові або Києво-Святошинському районі Київської області, де активно ведеться забудова, актуальні передусім проблеми заліза, твердості, іноді мангану.

Солі твердості є причиною утворення накипу в системах опалення та охолодження, вапняного нальоту на сантехніці та побутовій техніці. Вони істотно знижують енергоефективність опалювальних систем і є причиною частого сервісу.

Каламутність води поряд з твердістю - не лише візуальний недолік.. Так, частинки каламутності прискорюють зношування кульових кранів та іншої сантехнічної арматури, дряпають поверхні, забивають форсунки в душах тощо.

Кольоровість води часто є наслідком наявності у воді органічних речовин (рідше заліза). Такі домішки не створюють критичних проблем для техніки, але можуть створювати плівку зі слизу та викликають візуальний дискомфорт. Залізо і марганець - це класичні домішки свердловинної води, які забезпечують посилення вапняного нальоту рудими фарбами, надають воді металічного присмаку, забивають форсунки та негативно впливають на стан шкіри.

Як виглядає система очищення води для багатоквартирного будинку?

Насправді, принцип очищення господарсько-побутової води з великою продуктивністю відрізняється від малогабаритних домашніх систем найчастіше лише розмірами обладнання.

Зазвичай таку систему розміщують в підвалі або інших господарських приміщеннях. Вода з водопровідної мережі спочатку надходить на очищення, і тільки потім потрапляє до споживачів, опалювального контуру та інших потреб.

МЕХАНІЧНЕ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ДЛЯ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

Першим етапом в будь-якій системі водопідготовки є механічне очищення. Останнім трендом стали дискові фільтри для води з високим ресурсом і відсутністю потреби в витратних елементах. Не менш популярні вже багато років промивні фільтри високої продуктивності. Пристрої встановлюють своєрідними "батареями" паралельно для створення максимальної продуктивності. Механічне очищення забезпечить прозору воду для всіх мешканців будинку не залежно від стану вихідної. Навіть в разі зупинки водопостачання, перше відкриття крана не супроводжуватиметься плювком брудної рідини незрозумілого змісту, підвищиться термін служби сантехнічної арматури, знизиться частота спонтанних поломок водопровідного та опалювального обладнання.

СИСТЕМИ ПОМ'ЯКШЕННЯ ВОДИ ДЛЯ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

Якщо видалення механічних частинок можна вважати базовою опцією водопідготовки, то пом'якшення, мабуть, буде другим важливим пунктом для більшості регіонів України. Наприклад, в Києві, твердість води переважно відповідає нормативним значенням, але знаходиться на межі їх максимальної концентрації. Нормативи питної води, які застосовують для водопровідної, призначені виключно для її оцінки стосовно здоров'я людини. Якщо вапняний наліт на сантехніці швидше створює естетичний дискомфорт, то накип є критичним фактором, який має суттєвий вплив на експлуатаційні витрати.

Якщо в житловому комплексі є автономна котельня (або котли і бойлери в кожній квартирі), то без водопідготовки практично не обійтися. Вимоги до води для котелень зазвичай містять ряд рекомендацій спрямованих на максимальну ефективність роботи протягом всього терміну служби, а також зниження частоти сервісного обслуговування. Концентрація солей твердості є одним з найважливіших параметрів. Залежно від твердості вихідної води, ефективність нагріву може знижуватися більш ніж на 50%. А теплоізоляційна кірка від накипу, здатна значно прискорювати позаплановий сервіс. Проблему води для котельні може розв'язати або автономна система водопідготовки, або установка очищення води на весь будинок з деякими незначними та відносно не витратними модифікаціями безпосередньо перед входом води в котел. 

До інших переваг пом'якшення води на весь будинок можна віднести:
 • істотне зменшення рахунків за опалення;
 • м'яка вода в душі й ванній приносить естетичний комфорт;
 • зменшення витрати мийних засобів на прання і прибирання у мешканців.

ОБЛАДНАННЯ

Технологічно пом'якшення реалізується з використанням іонообмінних смол, які являють собою полімерні гранули з активними центрами, здатними обмінювати кальцій, який є першопричиною накипу, на натрій (абсолютно не утворює осадів). В режимі очищення вода проходить через шар матеріалу, іони кальцію обмінюються на іони натрію. Коли ресурс іонообмінної смоли вичерпується, вона в автоматичному режимі промивається розчином хлориду натрію, тобто таблетованої кухонної солі. В обов'язки людини, яка обслуговує фільтри пом'якшувачі, входить завдання досипати сіль в бак. З усім іншим фільтри справляються самі: "розумні" керівні клапани конструкцій DUPLEX і TRIPLEX будуть автоматично по черзі запускати процес регенерації, щоб подача води була безперервною.

3

ВУГІЛЬНІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ

Активоване вугілля призначене для сорбційного видалення з води органічних речовин, як природного, так і штучного походження, а також хлору, аміаку та інших домішок. Максимальну актуальність мають вугільні фільтри в багатоквартирних будинках, які живляться водою з поверхневих джерел. Для води характерна підвищена кольоровість, що викликається гуміновими речовинами, і високий вміст хлорорганічних речовин, які несуть високу небезпеку в разі застосування води в якості питної.

ОБЛАДНАННЯ

Високопродуктивні сорбційні фільтри конструкційно теж представлені у вигляді колон, заповнених фільтрувальним матеріалом, в такому разі, кокосовим або бітумінозним вугіллям, в залежності від завдань. Вода проходить через шар матеріалу і подається в трубопровід. Регенерація передбачає промивання матеріалу вихідною водою. Зазвичай фільтри встановлюються у двох або трьох одиницях, щоб перерва на регенерацію не викликала перебоїв з чистою водою.

1

ВИДАЛЕННЯ ЗАЛІЗА ТА МАНГАНУ

Якщо проблема органічних речовин характерна для води з поверхневих джерел, у підземних вод свій ряд характерних проблем. Коли джерело водопостачання повністю автономна свердловина, існує висока ймовірність наявності у воді:

 • заліза - викликає характерний рудий наліт на сантехніці, вода має жовтуватий відтінок і специфічний присмак металу;
 • мангану - цей елемент в українських підземних водах часто йде в парі з залізом, в разі його істотного перевищення допустимого вмісту, цей іржавий наліт матиме брудніший відтінок, але головна проблема мангану в небезпеці для здоров'я при вживанні води;
 • сірководень - критичної шкоди для здоров'я цей компонент підземних вод не завдає. Його головним недоліком є ​​лише дуже неприємний характерний запах "тухлих яєць". Якщо ви отримуєте централізоване водопостачання за допомогою підземної води, сірководню в ній вже не буде.

Розв'язання цих проблем криється або в каталітичних матеріалах (Centaur, Purolox, Birm, Greensand), або в застосуванні комплексного завантаження Ecomix, яке забезпечує видалення заліза, марганцю, а також солей твердості.

ECOMIX - КОМПЛЕКСНЕ РОЗВ'ЯЗАННЯ ВСІХ ПРОБЛЕМ

Фільтруючий матеріал Ecomix виробництва компанії Ecosoft є відкриттям для водопідготовки будь-яких масштабів. Залежно від модифікації він підійде, як для поверхневої, так і для підземної води, вирішуючи основні проблеми в одному фільтрі замість декількох. Так, Ecomix може в одному фільтрі поєднувати функції іонообмінної смоли (пом'якшення), каталітичного матеріалу (видалення заліза і мангану) і активованого вугілля (зниження окиснюваності й аміаку). Конструкційно виконується аналогічно до фільтрів-пом'якшувачів у вигляді балонів з баком для розчинення солі. 

2

ЗНЕЗАРАЖЕННЯ

Для знезараження води в системі централізованого водопостачання застосовують хлор, його пролонгована дія є необхідною умовою для не завжди герметичних і чистих труб. В умовах одного житлового будинку забезпечити герметичність системи водопостачання, регулярну дезінфекцію і гарантовану ізоляцію, наприклад, від каналізаційних стоків, цілком реально. В такому випадку ультрафіолетове знезараження буде відмінним варіантом. Воно не утворює побічних продуктів і діє превентивно в ситуаціях, коли на вході в систему водопостачання були мікроорганічні забруднення.

Як буде виглядати система очищення води для цілого будинку?

Комплектація й розміри системи будуть визначатися декількома факторами:

 • стан вихідної води;
 • кількість споживачів;
 • вимоги до якості води;
 • ресурсні можливості клієнта.


Щоб знайти оптимальне рішення для очищення води у вашому багатоповерховому будинку, звертайтеся за консультацію до спеціалістів з водопідготовки за тел. 097-457-81-90 або залиште заявку і ми з вами обов'язково зв'яжемося. 

Перевірка та контроль тиску у баку зворотного осмосу

Якщо ви лише встановили фільтр або користуєтеся ним кілька років, а з нього не йде вода й не набирається бак, то одна з найімовірніших причин цього - тиск у в баці осмосу. Сьогодні ми розберемося з тим, яким він має бути, і що з цим робити.

Функції та конструкція бака зворотного осмосу

Мембранний елемент побутового фільтра забезпечує зазвичай 8 – 12 літрів очищеної води на годину. Процес відбувається поступово. Бак системи зворотного осмосу грає роль накопичувальної ємності, щоб забезпечити рівномірну подачу необхідної кількості води.

Конструкційно він є пластиковим або металевим корпусом, усередині якого знаходяться дві камери, розділені мембраною з гнучкого полімеру. У процесі роботи верхня камера наповнюється водою, а нижня підтримує необхідний тиск дещо нижчим за атмосферний, щоб забезпечити всмоктувальний ефект.

У нижній частині бака знаходиться ніпель, що призначений для підкачування або спуску повітря.

Який тиск має бути в баку зворотного осмосу?

Нормальний тиск у баку зворотного осмосу – 0,4 – 0,6 атм. Значення вищі та нижчі за ці показники говорять про те, що ефективно працювати фільтр не буде.

Зазвичай у новому баку тиск встановлений саме згідно з цими показниками, але буває так, що при транспортуванні, сервісі або інших маніпуляціях він зсувається, у такому разі необхідно його виміряти та вирівняти.

Як перевірити тиск у баку зворотного осмосу?

Якщо ви звернули увагу на те, що з фільтром щось не так і виключили решту проблем, варто перевірити тиск у баку, якщо обслуговування проводить сервіс інженер – рекомендуємо звернутися з проханням перевірити та встановити тиск.

Щоб зробити маніпуляцію перевірки самостійно, необхідно виконати ряд нехитрих маніпуляцій.

 1. Перекрити подачу води на фільтр.
 2. Відкрити кран питної води та дочекатися, поки витечуть залишки з бака.
 3. Відкрутити ковпачок ніпеля, який зазвичай знаходиться у нижній бічній або донній частині бака.
 4. Під'єднати манометр та зафіксувати показники тиску.


Якщо тиск у нормі, то варто повернутися до пошуку причин несправності, якщо він нижчий за 0,4 атм, необхідне підкачування.

Для вимірювання може використовуватися як електронний, так і механічний манометр.

Витік води з ніпеля при відкручуванні свідчить про розрив мембрани між повітряною та водяною камерами. У такому разі бак не підлягає сервісу та потребує заміни.

Як накачати тиск у накопичувальному баку?


Цю операцію виконати теж не складно – знадобиться автомобільний компресор чи ручний насос. Важливо докачувати повітря повільно та плавно, з проміжним виміром показників тиску. Найзручніше це здійснити із застосуванням інтегрованого в насос манометра. Не намагайтеся отримати максимальні показники, оскільки це може спричинити розрив мембрани бака.

 1. Відкрийте кран питної води.
 2. Після попереднього вимірювання відкрутіть ковпачок ніпеля.
 3. Підключіть насос.
 4. Встановіть необхідний тиск (якщо манометр не інтегрований, підкачуйте етапами).
 5. Вимкніть насос і закрийте ковпачок ніпеля.

Витік води з питного крана буде нормальним явищем.

Якщо ви виконали всі маніпуляції, а вода з фільтра не йде, доведеться шукати іншу причину. Серед основних можна виділити:

 • низький тиск у водопроводі (рекомендований показник для ефективної роботи систем зворотного осмосу – 3 атм);
 • перетиснуті трубки у фільтрі (часто так буває після сервісу або монтажу);
 • невчасна заміна картриджів чи проблема з мембраною.

Ефективність зворотнього осмосу

При виборі фільтру для води замислюємось про його ефективність і як він справляється з різноманітними забрудненнями води. Свою ефективність та лідерські позиції серед різноманіття фільтрів давно зайняв фільтр зворотнього осмосу. Тому ще раз розглянемо, з якими основними проблемами води він справляється чи навпаки.


Чи видаляє зворотний осмос бактерії та віруси?

Мікробіологічна безпека води є одним із першорядних факторів її оцінки та головним завданням водоканалів. Саме для цього на станціях водопідготовки у воду дозують хлорні сполуки, які здатні руйнувати мікроорганізми. Проте випадки поширення інфекційних хвороб через воду трапляються і сьогодні, як у централізованих, так і децентралізованих джерелах.

Зворотний осмос здатен на 100% видаляти як бактерії та віруси, так і яйця паразитів, які через свої розміри просто не здатні протиснутися через мембрану. Тому воду зі зворотного осмосу дійсно можна пити без кип'ятіння.

Чи видаляє зворотний осмос важкі метали та нітрати?

Токсичність сполук металічних хімічних елементів зростає зі збільшенням їхнього порядкового номера та молекулярної маси. На щастя, ступінь видалення цих сполук також зростає з їхньою масою, тобто чим токсичніший елемент, тим менше у нього шансів проскочити через мембрану.

Досить старе дослідження мембран Dow Filmtech TW30-1812-50 підтверджує, що вони здатні ефективно видаляти солі міді, цинку та нікелю, також ефективний зворотний осмос у видаленні арсену, свинцю та інших металів. Що ж до нітратів - тут зворотний осмос теж ефективний.

Поряд з винятковими перевагами, є у зворотного осмосу й недоліки. Він справді затримує натрій, калій, магній та кальцій, які корисні для людини. Однак, вода не є основним джерелом цих мінералів і вони успішно засвоюються з продуктів харчування, а для насичення її кальцієм і магнієм розроблені спеціальні мінералізатори, які виділяють у воду саме ті корисні речовини, необхідні нашому організму.

Загалом, якщо підсумовувати взаємини між осмосом і важкими металами, то у промисловості він є одним із найпоширеніших методів очищення стічних вод від важких металів, а в побутових умовах альтернатив цій технології сьогодні просто немає.

Чи видаляє зворотний осмос хлор?

Якщо говорити дуже простими словами, то мембрани зворотного осмосу не люблять хлор, а хлор не любить їх. Він здатен руйнувати структуру тонкого поліамідного полотна і значно знижувати термін служби мембранного елемента, але може успішно “проскочити” крізь мембрану. Але не все так просто. Вище ми коротко розглядали будову системи зворотного осмосу - саме з метою видалення хлору та органічних речовин (про які ми поговоримо нижче) перед мембраною встановлюють один або два картриджі з активованим вугіллям. А органічні речовини, які навіть при попередньому очищенні накопичуються через якийсь час експлуатації на поверхні мембранного полотна та активно окиснюються, не дають йому жодних шансів пройти через мембрану.

Чи видаляє зворотний осмос органічні речовини?

У воді із поверхневих джерел є природні органічні речовини. Хлор окиснює їх, і, як наслідок, утворюються токсичні хлорорганічні сполуки. Крім природних органічних сполук у воді можуть міститися різноманітні хімічні полютанти, зокрема фенольного ряду: пестициди, що змиваються з полів, стоки промислових підприємств та ін. Небезпечність хлорорганіки насамперед у тому, що вона є доведеним канцерогеном за тривалого пиття води навіть у малих концентраціях.

Активоване вугілля разом із мембраною зворотного осмосу здатні ефективно видаляти цю групу забруднювачів. Неодноразово показаний позитивний ефект видалення органічних речовин, пестицидів та ін.

Джерело: ecosoft.ua

Страница 1 из 10