Вы здесь: Главная Новости Попередня очистка води у зворотному осмосі

Попередня очистка води у зворотному осмосі

Фільтр зворотного осмосу найефективніша система очищення питної води, яка відмінно підійде як для домашньої водопідготовки, так і  для кафе, ресторанів готелів, офісів. Системи зворотного осмосу призначені для доочищення водопровідної води,яка пройшла попередню очистку на централізованих станціях. У випадку води зі скважини необхідно встановити попердній  фільтр механічної/комплекної очистки,оскільки  така вода, частіше всього, містить надлишкову кількість заліза, марганцю, солей жорсткості та інших механічних та органічних забруднень.

В сердці цієї системи осмосу лежить мембранний елемент, завдяки якому з води видаляються всі можливі забрунення на  99,8%. Та, якщо всі ці забруднення одразу попадать на мембрану,то вона дуже швидко вийде з ладу. Саме тому, в побутових системах зворотного осмосу є етап попередньої очистки.

Що ж відбувається з водою до мембрани? 

Зазвичай на етапі передпідготовки використовують три картриджа:

1. Поліпропіленовий картридж з рейтингом фільтрації 5-10  мкм. Такий картридж впорається з крупними механічними забрудненнями,видалить пісок, ржавчину, окалини та інші забруднення. Видалення цих забруднень продовжує срок експлуатації наступних картриджів і всієї  системи вцілому. Термін корисної дії пропіленового картриджу 3-6 міс.,після чого необхідно провести його заміну. Якщо вчасно не змінити картридж, то це може призвести до зниження тиску в системі, що в свою чергу знизить продуктивність роботи фільтру та швидкість фільтрації.

2. Картридж з гранульованим вугіллям. На цьому етапі із водопровідної води видаляються органічні забруднення,активний хлор. Якщо пропустити цей етап, або несвоєчасно змінювати фільтруючий картридж, то це може негативно вплинути на мембрану. Пори мембрани дуже маленькі,тому такі забруднення  можуть забити їх, в результаті чого на поверхні мембрани можуть розмножуватися мікрорганізми, засорення пор може призвести до зниження якості очищенної води  та продуктивності роботи мембрани. В якості наповнювача  картриджа можуть використовувати кокосове або бітумінозне вугілля. Термні експлуатації картриджу залежить від якості водопровідної води, а також від об'єму очищенної води. В середньому через 3-4 місяці (але не пізніше ніж через 6 міс) необхідно замінити  картридж на новий.

3. На третьому етапі можна використовувати різні типи картриджів в залежності від характеристик та показників забруднення води. В більш бюджетних фільтрах використовують картридж із поліпропілену з рейтингом фільтрації 1-5 мкм. Він видаляє з води залишки вугілля попереднього картриджу, а також дрібні механічні забруднення. Для більш дорогих систем характерним є використання фільтуючого картриджу з брикетованим вугіллям. Він забезпечує не лише механічну очистку, а й додатково видаляє хлор та хлорорганічні споклуки. Для води з високим вмістом солей жорсткості можна встановити пом'якушуючий картридж. Період експлуатації рівний двум попереднім картриджам, 3-4 місяці (але не більше 6 міс). Саме тому доцільно проводити заміну одразу трьох картриджів попердньої очистки, це забезпечить безперебійну роботу зворотного осмосу та ефективність роботи мембрани.

Провести заміну картриджів можна самостійно за допомогою спеціального ключа, який іде в комплекті з фільтром, або ж довірити діло професоналам і звернутись до сертифікованого сервісного центру "Босфор" (097) 457-81-90
На нашому сайті можете придбати сертифіковані та якісні змінні картриджі та фільтри!