Вы здесь: Главная Новости

Последние новости

Чи небезпечна вода зі свердловини?

У чому причини популяризації колодязів і свердловин?
Сьогодні стало популярним обладнання в приватному секторі свердловин. Але наскільки це безпечно для здоров’я, чи можна пити і готувати на такій воді? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

До плюсів можна віднести такі моменти:
Чудово мати вдома свій власний джерело питної води, встановивши його ви не залежите від комунальних підприємств.
 Для подачі води в будинок потрібно мінімальні капіталовкладення і безкоштовна вода у вас вдома цілодобово.
 Однак викопати свердловину в землі і обладнати насосне обладнання в будинку буде недостатньо.
 До мінусів можна віднести:
 Великих витрат буде коштувати прорубати свердловину від п’ятдесяти до двохсот метрів.
 Зазвичай, в цілях економії свердловини роблять глибиною 10-35 метрів. Вони називаються піщаними і є недовговічними.


Що можна ще «знайти» в колодязі?
Є ще люди впевнені, що вода з колодязя повинна бути чистою і збагаченої потрібними для людини мікроелементами. Чи так це насправді? Звичайно, ні. Адже вода, сама по собі сильний розчинник всіляких елементів з таблиці Менделєєва:

Вапнякове вода «збагачена» магнієм і кальцієм.
Залізо у воді робить її непридатною для пиття і приготування їжі.
Перенасичені азотовмісними речовинами грунтових вод заражають річки і озера нітратами.

135904У чому небезпека для організму забруднення грунтових вод?
Загальновизнано, що промислові підприємства сильніше інших антропогенних джерел забруднюють атмосферу і грунтові води. Неконтрольовані скиди промисловими підприємствами виробничих відходів в річки, екологічне забруднення підземних вод, робить користування водою небезпечним для здоров’я людини. Особливо небезпечне забруднення питної води хвороботворними мікроорганізмами, вони можуть викликати епідемічні хвороби серед населення, а також високий вміст нітратів у воді.

Нітрати у воді
Нітрати- це солі азотної кислоти і наявність їх у воді з трьох причин:

 • діяльність виробничих підприємств, які виливають у воду свої побутові та промислові відходи;
 • вода забруднюється стоками сільськогосподарських угідь, які обробляють землю азотовмісними добривами;
 • атмосферні опади.

Нітрати за своєю природою, перетворюють корисну воду в «мертву». Підвищений стан хімічних речовин в видобутої з надр землі призводять до важких захворювань, здатним викликати навіть смерть людини. Більш ніж гостро стоїть це питання в українкою глибинці і передмістях великих міст. 

Захворювання, що викликаються нітратами
Головна небезпека нітратів в їх токсичний вплив на людину. Нітрати в організмі призводять до хвороби метгемоглобінемію. Вона викликає «кисневий» голод тканин. Людина постійно себе погано почуває, проявляється млявість. Більш підвищений вміст в організмі метгемоглобіну вже викликає задишку, тахікардію, в занедбаному стані може настати смертельний результат.

У приватних будинках, в основному, використовуються колодязі і свердловини глибиною від 1,5 до 6 метрів. Така вода забруднена нітратами, залишками добрив і хвороботворних мікроорганізмів.

Для виіршення найрозповсюдженіших проблем свердловинної води рекомендуємо встановити комплексне очищення води для всього будинку. Наші спеціалісти підберуть необходні фільтруючі системи на основі проведеного аналізу води. Звертайтеся сьогодні за тел. (097) 457-81-90 і вже завтра у Вас буде чиста вода у всьому домі.

Жирна вода: звідки масло у воді?

Часто трапляється так, що з крана йде "жирна" вода. Ця проблема характерна переважно для свердловин, але буває так, що періодично вона подається і з системи централізованого водопостачання.

jirnaya-voda"Жирна" вода зі свердловини

Масляниста плівка на поверхні води зі свердловини може мати кілька джерел:

 1. Під час буріння свердловини в неї поступово опускаються бурильні труби на різьбових з'єднаннях, які покривають мастильними матеріалами. Частина може вимиватися звідти від декількох місяців до декількох років.
 2. Застосування насоса з масленим радіатором, розгерметизація якого може завдати неприємностей на багато років.
 3. Забруднення — якщо поруч з неглибокою (до 30 м) свердловиною знаходиться, наприклад, старий резервуар дизпалива, то з проіржавілих тріщин цілком може просочуватися в досить глибокі підземні шари вміст цих резервуарів. Така проблема характерна переважно для колодязів, але зрідка трапляється і зі свердловинами.
 4. Несумлінність фахівців-бурильників, які просто додають в воду рослинну олію, щоб приховати запах сірководню.

Розв'язання проблеми масла в воді

Основним рішенням у цій ситуації є активне прокачування свердловини, в залежності від концентрації та джерела забруднення можливе додавання різноманітних спеціальних сорбентів. Такий метод очищення води від масла буде ефективний у всіх випадках, крім ситуацій, коли підземні водоносні горизонти забруднені нафтопродуктами. Ви не зможете вимити забруднення зі свердловини, якщо вони будуть продовжувати надходити в неї постійно.

Важливо відзначити, що фахівці акцентують увагу на тому, що краще не використовувати для видалення масел і нафти з води поверхнево-активні речовини, оскільки вони не є ефективними.

Другим рішенням є встановлення системи очищення води для дому. Важливо, щоб вона передбачала сорбційні вугільні фільтри. Що стосується питної води, то в такому випадку може допомогти виключно фільтр зворотного осмосу, оскільки через інші фільтри частки успішно зможуть проникати, нехай і не в повному обсязі.

Звідки масло у водопровідній воді?

"Жирна" вода з крана з'являється зазвичай там, де не розділена система подачі води в крани жителів і в систему опалення. До складу води для опалювальних систем можуть вводити присадки, які знижують утворення повітряних закупорок, зменшують утворення іржі та ін. Часто вони мають жирові складові.

Також "жирна" вода з водопроводу може з'являтися при виникненні аварій на трубопроводах і насосних станціях. В такому разі варто зателефонувати на гарячу лінію комунального підприємства, яке обслуговує ваш будинок.

Обидві згадані проблеми усуваються шляхом промивання системи водопостачання.

Кишкова паличка у воді: в чому небезпека?

Мабудь у більшості з нас словосполучення "кишкова паличка" асоціюється з небезпекою, отруєнням, хворобою та нічим хорошим. Але, як стверджуют бактеріологи, що не такий страшний ворог, як його малюють. 
Насправді, кишкова паличка є важливим представником нормальнох мікрофлори кишківника людини та відіграє важливу роль у функціонування шлунково-кишкового тракту. Але, слід зауважити, що в світі існує понад 100 видів кишкової палички і не всі з них мають корисні функції, а їх надлишковий вміст в організмі людини, який потрапля. туди з їжею та водою, може і справді спричинити різні розлади здоров'я та загального самопочуття людини (особливо чутливими є діти та люди похилого віку).kishechnaya-palochka

Як же кишкова паличка потрапляю у воду? Тут особливу увагу слід звернути на якість води тим, хто використовує власні джерела водопостачання, такі як скважина, колодязь. Потрапляє у воду кишкова паличка, разом з фекальними рідинами, тому при виборі місця для колодязю чи скважини подалі від вигрібних ям, септиків, ємностей для накопичення стічних вод та ін.
При потраплянні бактерії із ємності чи траншеї в почву, вони можуть проіснувати до 14 днів, цього буде достатньо для переміщення її у водоносний горизонт із поверхневих вод. Відмічається суттєве збільшення кишкової палички в теплий період року, в період пляжного-купального сезону. При підвищенні температури зараженої води, бактерії починають розмножуватися неконтрольовано.

Оскільки патогенні різновиди кишкової палички можуть спровокувати різні захворювання потрапивши в організм людини. Так вони можуть викликати кишкову інфекцію, яка може перерости в пораження нирок. Тому, щоб себе уберегти та переконатися у відсутності кишкової палочкі у водопровоодній воді необхідно провести бактеріологійчних аналіз води. У воді побутового та питного призначення палочка має бути відсутня. Якщо після аналізу виявили присутність палички у воді, то необхідно воду знезаразит будь-яким зручним способом. Найбільш ефективними способами знезараження є використання уф-ламп. 

Система зворотного осмосу Ecosoft Absolute: особливості та принцип роботи

Фільтри зворотного осмосу ТМ Ecosoft, одного з найпопулярніших брендів з виготовлення побутових, комерційних та промислових фільтрів для води, відрізняються не тільки своєю ефективністю, а й сучасним дизайном та екологічністю. Для виготовлення продукції використовуються найкращі матеріали та комплектуючі світових виробників, що в свою чергу гарантує високу якість фільтрів.

Система зворотного осмосу Ecosoft Absolute - це іделаьне рішення для тиз, хто цінує якість, та хоче забезпечити собі постійний доступ до чистої води високої якості. Корпус фільтру виготовлений з чистого європейського первинного харчового пластику, що гарантує безпечність та екологічність продукту.

ecosoft_absoluteОсобливості фильтру зворотного осмосу Ecosoft Absolute:
- використовуються якісні та надійні комплектуючі світових виробників, таких як DOW Chemical, John Guest;
- сучаний дизайн як самового виробу, так і пакування;
- використання мембрани DOW Filmtec гарантує досконале очищення води на 98% від можливих забруднень та домішок;
- система управління якістю ISO 9001:2008;
- маркування СЕ, що підтверджує безпечність виробу та його відповідність основним вимогам ЄС.

Принцип роботи фільтру Ecosoft Absolute.
Фільтр має 5 основних етапів очищення води, на кожному з яких передбачений окремий модуль зі спеціальним фільтруючим елементом, який відповідає за видалення окремої групи забруднень. 
Оснвоні етапи очищення води:
- попередня очистка води від механічних забруднень за допомогою поліпропіленового картриджу
- видалення хлору та хлороганічних з'єднань за допомогою картриджу з активованим гранульованим вуглем
- фінішне очищення від хлору та органічних з'єднань за дпоомогою картриджу із пресованного вугілля
- очищення на молекулярному рівні мембраною зворотного осмосу, видалення найдрібніших забрудненнь та очищення води на 98% від можливих домішок, бактерій та вирусів
- корегування смаку та запаху води вугольним постфільтром

В деяких системах є додатковий 6 етап очищення, що допомагає наситити воду корисним мінералами за допогою мінералізатора. Такі системи також комплектуються подвійним краном для очищенної води. Таким чином, Ви самі можете обрати чи звичайну воду очищену зворотним осмосом чи мінералізовану.

Всі фільтри мають стандартну комплектацію, в яку входить корпус фільтру з картриджами, накопичувальний бак для чистої води, кран для очищенної води та комплект для підключення до водопроводу та каналізації. З кожним фільтром в комплектації йде детальна інструкція з підключення та експлуатації. Але Ви завжди можете скористататися послугами нашого сертифікованого сервісного центру, які виконаються монтаж та проведуть запуск обладнання швидко та в зручний для Вас час.

Замовити фільтр можна на нашому сайті або за телефоном (097) 457-81-90.


Забруднення мембран та хімія для їх відновлення

Забруднення або фоулінг мембран — це процес осадження розчинів або частинок на поверхні або в порах матеріалу, внаслідок якого зменшується продуктивність установки. Такі процеси відбуваються у всіх мембранних технологіях очищення води, зокрема зворотного осмосу, ультрафільтрації, нанофільтрації та мікрофільтрації.

Наслідками фоулінгу є зниження продуктивності мембранних елементів і збільшення солевмісту на виході з мембрани.

Процеси утворення відкладень бувають оборотними та необоротними залежно від сили закріплення частинок на поверхні мембранного полотна.

Оборотні передбачають під собою те, що забруднення може змиватися водою при підвищеному тиску або зворотній промивці.

Коли ж осад міцно закріплюється на поверхні мембранного полотна внаслідок тривалої експлуатації мембран, то оборотні забруднення перетворюються в незворотні. Для їх видалення потрібна хімічна промивка.

Типи фоулінгу

 1. Колоїдний — викликається дрібними зваженими частинками силікатів, глини, мулу і призводить до різкого зниження продуктивності.
 2. Біофоулінг являє собою розмноження на поверхні мембран бактерій, грибів, водоростей, ціанобактерій.
 3. Органічний, коли масла, поліелектроліти, гумінові речовини утворюють слиз в міжлистовому просторі мембранного елемента.
 4. Скейлінг утворюється мінеральними відкладеннями — солі твердості, залізо, марганець і інші метали.

pre_postЯк запобігати відкладенням?

1. Попереднє очищення води

Вимоги до води, яка подається на мембрани, обгрунтовані, в першу чергу, фоулінгом. Тому попередня водопідготовка є обов'язковою.

Одним з важливих показників, який може характеризувати якість вхідної води — це індекс SDI. Він визначає індекс щільності завислих часток в одиниці об'єму рідини.

PD - індекс показує вплив органічних речовин на процеси фоулінгу. Індекс визначається споживанням перманганату калію одиницею обсягу вихідної води.

LSI - індекс, який визначає вплив на мембрану солей твердості.

Вимоги до води, що подається на комерційні системи зворотного осмосу Ecosoft

Параметр

Значення

Температура вхідної води, °С

4–30

SDI

до 5

Залишковий хлор, мг/л

до 0,1

Твердість, мг-экв/л

до 3 (30*)

Залізо, мг/л

до 0,1 (0,5*)

Манган, мг/л

до 0,05 (0,1*)

Силікати, мг/л

до 20 (250*)

Окиснюваність, мгО2/л

до 4


* при застосуванні антискаланта

2. Своєчасне гідравлічне і хімічне промивання.

Частота обслуговування мембран залежить від режимів експлуатації системи та якості вихідної води.

Гідравлічна промивка передбачає механічний вплив на мембрану, під час якого осади відстають від її поверхні та виводяться в каналізацію. Типові методи можуть передбачати пряму і зворотну промивку потоком води з підвищеним тиском, вібрацію, додавання повітря для розпушення відкладень.

Хімічна промивка передбачає застосування поверхнево-активних засобів, лугів, кислот, антискалантів, які здатні розчиняти та змивати відкладення. Хімія для мембран вибирається відповідно до типу забруднень мембранного елемента з урахуванням безпечності реагентів для матеріалу мембранного полотна та обладнання.

3. Дозування реагентів

Для запобігання утворенню колоїдних і сольових відкладень використовуються антискаланти — речовини, які здатні диспергувати колоїдні домішки. Що стосується біологічних обростань, тут знадобляться неокиснювальні дезінфектанти з хорошою бактерицидною, фунгіцидною та альгіцидом дією.

4. Конструкційні особливості

Часто фоулінг можна попередити простими рішеннями в параметрах технологічного режиму або конструкції.

Важливі чинники, які потрібно враховувати в проєктуванні мембранних систем:

 • правильний вибір матеріалу мембрани в залежності від складу води;
 • правильний розмір пор — мембранні установки повинні вибиратися не тільки з точки зору якості отриманої води, а й з якості вихідної;
 • оптимізація робочих параметрів;
 • контроль температури та pH вихідної води.

Ознаки фоулінгу

Великий перепад тиску

Якщо ви спостерігаєте різкі або плавні стрибки перепаду тиску на мембрані, це свідчить про погіршення якості вихідної води або про фоулінг.

Зниження якості води

Якщо на виході мембранного елементу спостерігається високий рівень TDS (іноді зі зниженням виходу пермеата), причиною найчастіше є забруднення мембран. Рідше це може бути ознакою неякісного попереднього очищення води. Тому варто перевіряти склад стоків — якщо вони містять велику кількість механічних частинок, швидше за все необхідно поліпшити передочищення.
Якщо поганий рівень видалення солей супроводжується перепадом тиску, тобто ймовірність скейлінгу, який може вимагати більш частої хімічної промивки, дозування антискаланта тощо.

Поява запахів і цвілі

Найчастіше, якщо мембрана почала виділяти неприємний запах, причиною цьому є біологічні обростання. В даному разі часто можна спостерігати скупчення слизу на поверхні та появі цвілі на видимих частинах мембрани.
Запобігати біологічним обростанням часто можна контролем температури води, що очищається, але частіше ці проблеми вирішуються підбором біоцидів або додатковим лужним промиванням.

Наліт в кінцях мембрани

Якщо ви помітили наліт на краях мембранного елемента, це часто ознака того, що щось пішло не так. Іноді осади, в тому числі іржа та вапно починають накопичуватися на кінцях рулону. Це може бути нормальним явищем, але часто свідчить про підвищене забруднення мембран.

Залежно від того, який наліт спостерігається, можливо буде необхідна додаткова кислотна промивка під час стандартної гідравлічної. Для прийняття такого рішення, рекомендуємо додатково проконсультуватися з фахівцем.

Реагенти

 

Реагенти для промивки мембран

Це ті речовини, які застосовуються для планових і позапланових хімічних промивок. Тут все відносно просто, оскільки існують тільки два типи реагентів.

Лужні — призначені для відмивання з поверхні мембран колоїдних відкладень, слизу утворених органічними домішками води, кремнію та біоплівки.

    Виробляються вони на базі лужних буферних розчинів, поверхнево-активних речовин і хелатів.
    Кислотні реагенти забезпечують переважно розчинення неорганічних домішок — карбонатів кальцію і магнію, заліза, марганцю й алюмінію.
    Виробляються на базі кислотних буферів і комплексоутворювачів.

   

  Антискаланти

  Що таке антискаланти? Це речовини, які постійно дозуються в потік вихідної води перед подачею на мембрану для запобігання утворенню стійких відкладень. Переважно ефективні проти неорганічних забруднень — вапняних відкладень, заліза, марганцю.

  Сучасні антискаланти виробляються переважно на базі полімерів або співполімерів акрилової кислоти, дешевшим варіантом є реагенти на базі фосфатів.

  Біоциди

  Це речовини, які призначені для запобігання утворенню мікробіологічних обростань. Вони використовуються як для постійного або періодичного дозування в потік води, так і для промивання мембран.

  Біоциди повинні володіти неокиснювальною бактерицидною дією, оскільки окислювачі здатні руйнувати мембранне полотно.

  Неокислювальні реагенти працюють за принципом руйнування клітинної структури мікроорганізму. Проводять їх на основі складних органічних реагентів, переважно ДБНПА та ізотіазолінонів. Вони не агресивні стосовно матеріалу різних мембран та решти обладнання, в концентраті швидко розпадаються з виділенням нетоксичних сполук.

  Джерело: ecosoft.ua

  Страница 1 из 37