Вы здесь: Главная Новости Що таке TDS та яким має бути його рівень після фільтру?

Що таке TDS та яким має бути його рівень після фільтру?

tdsTDS - показник солевмісту у воді, або іншими словами, загальний вміст органічних та неорганічних солей розчинений у воді. 
Іони які впливають на солевміст у воді:
- катіони: натрій, калій, кальцій та магній
- аніони: карбонати, гідрокабонати, сульфати та нітрати.
Виміряти рівень солевмісту у воді можна за допомогою приладу TDS-метр. Аналогом цього показника в стандартах якості води є сухий залишок, який можна визначити за допомогою розширенного лабораторного аналізу води.

Яким же має бути рівень цього показника після фільтру зворотного осмосу? В основі роботи такого фільтру є мембрана зворотнього осмосу, що забзпечує очищення води від солей та інших забруднень на 98%. При справній роботі фільтру показники мають мати наступні значення:

Показник Значення
pH 5,5 - 6,5
TDS, мг/л 5 - 15
Кальцій < 2
Магній < 1
Натрій + калій < 5

Про що може свідчити завищенне чи навпаки занижене значення цих показників після заміру TDS? На це може вплинути одна з декількох причин:
- зміна якості вхідної води. Якість води централізованого водопостачання може змінуюватися в залежності від пори року, погодних умов та різних аварійних ситуацій на мережі.
- зниження ефективності роботи мембрани зворотнього осмосу. Це може свідчити про необхідність заміни мембрани. зниження ефективності може відбуватися з декількох причин. Невчасна заміна прекартриджів, що знижує якість очистки води на попередніх етеапах перед мембраною. Стрибки тиску в системі, мембрану може бути пошкоджено. Неправильні умови зберігання чи навіть брак від виробника.
- неправильне використання TDS-метра при вимірюванні показників якості води.

Зупинимося на останньому пункті більш детально і розберемо як правильно використати TDS-метр для визначення корректних показників.
Для отримання коректних значень загального солевмісту необхідно, щоб прилад був відкалібрований відповідно до інструкції виробника. Похибка у вимірюваних значеннях невідкаліброваного приладу може бути дуже суттєвою.

І запам'ятайте декілька правил як правильно робити замір:
- перед набором води з фільтра спустіть 1-2 склянки води;
- ретельно споліскуйте датчик солеміра, якщо збираєтеся проводити вимірювання води з меншим солевмістом.

Для більш точного проведення аналізу та розшифровки показників звертайтеся до нашої сертифікованої сервісної служби, які на місці зможуть здійснити експрес-тест якості води, а також набрати зразки для розширеного аналізу води на основі якого зможуть підібрати Вам необхідний комплекс водоочищення.